Република

ПО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ НА СЕВЕРОЗАПАД: ВЛАДИМИР НОСИ НОВО НЕВРЕМЕ! ВНИМАНИЕ!

Во текот на денешното претпладне времето во државава ќе биде умерено облачно со сончеви периоди (локално и подолги). Од пладневните часови ќе се развива нестабилна...

И оваа година ќе се делат субвенции за ПВЦ прозори, сончеви...

Министерството за економија и годинава ќе го субвенционира подобрувањето на енергетската ефикасност на домовите и во текот на месецов ќе ги објави огласите за...

СИЛВИЈА: ОБЛЕКУВАЈТЕ СЕ ТОПЛО: ОВАА НОЌ И УТРЕШНОТО УТРО ЌЕ БИДАТ...

Нестабилноста кој ја имавме и ја имаме оваа вечер на многу места проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер, електрични празнења и локална појава...

ПРЕКРАСНИ ИНФОРМАЦИИ ОКОЛУ ВРЕМЕТО ЗА ПРЕТСТОЈНИОТ ВИКЕНД – АНАЛИЗА

Конечно по долг период на нестабилно и врнежливо време викендот кој доаѓа барем одсега гледано накратко ќе одмориме од врнежите што значи ќе имаме...

Скопјани ќе пијат поевтина вода, но нема да плаќаат помала сметка

Наместо досегашните 29,39 денари за метар кубен, цената на водата ќе изнесува 28,68 денари, што претставува намалување за 0,72 денари, информиираат од ЈП Водовод...

Детали: Планинари лежеле врз 17-годшното момче кое било 10 часа на...

Тројца храбри планинари му го спасија животот на 17-годишното момче што вчера падна во бездна и удри во карпа на Шар Планина, кај Титов...

(ФОТО) МВР го бара ова лице, ако го видите пријавете во...

Министерството за внатрешни работи објави фотографија од лице кое го бара во врска со нападот на пратеникот Горан Милевски. -Во врска со кривично – правниот...

АМСМ со важна вест: Оваа делница два дена ќе биде затворена...

Делницата Пршовце - Јегуновце утре и задутре ќе биде затворена за сообраќај поради асфалтирање, соопшти АМСМ. Асфалтирањето ќе го спроведе фирмата Ескаватори МК ДООЕЛ Скопје. Воедно...

Уписот на студентите во учебната 2016/2017 на државните универзитети е идната...

Идната недела на државните универзитети ќе се спроведува пријавување за прва година додипломски студии во учебната 2016/2017 година.  Вкупно се слободни 24.356 места, од кои...

Избодено 18-годишно момче пред скопско училиште, се трага по 17-годишна девојка,...

Вработен во Јавна установа Центар за социјална работа – Скопје, вчера во 21,15 часот пријавил дека 17- годишна девојка, на која и е старател...

НАЈНОВИ

loading...